Witaj!  LogowanieRejestracja

Odpowiedz 
Guild Bounty
04-03-2013, 04:20
Post: #1
Guild Bounty
Witam,

jak pewnie większość osób, która była na dzisiejszym (a w zasadzie wczorajszym) Guild Bounty, zauważyła nasza próba okazała się failem.
Problemem była organizacja, a w zasadzie jej brak.

Pomyślałem sobie, że tak być nie może i oto przedstawiam Wam wyniki swojej pracy Duży uśmiech

Gdy przejdziecie na stronę główną i wejdziecie do zakładki gildia pojawi się Wam nowa pozycja - Guild Bounty. I jak sama nazwa wskazuje jest to narzędzie do nowego ficzera od Anety Uśmiech

Nie jest ono zbyt skomplikowane, ale wydaje mi się, że wystarczy.
Oczywiście jest w nim pewnie jeszcze trochę błędów, dlatego zachęcam wszystkich do ich raportowania.

Ale może trochę więcej informacji.
Tak więc cały event podzieliłem na 3 etapy.

Pierwszy etap: Poszukiwanie

W tym etapie należy zrobić 2 rzeczy.
Po pierwsze znaleźć wszystkie potrzebne cele. Dzięki narzędziu będzie dokładnie wiadomo kto kogo szuka i czy już znalazł.
Dodatkowo, jeśli organizator tak zadecyduje może ustalić, których celów nie szukać.

Druga rzecz to zapisanie wszystkich party do systemu (zapisują się tylko ich liderzy). Po co? O tym za chwilkę. Natomiast ważne jest, aby zapisały się wszystkie party (nie pojedyncze osoby)

Drugi etap: Wybór celów

Etap tylko dla organizatora - musi podać systemowi, które cele trzeba wyeliminować.

Trzeci etap: Eliminacja

Ostatnie etap zabawy zarazem najtrudniejszy. Dlatego system postara się sam zdecydować kto ma co robić.

Ważne jest jedno - kiedy party wykona swoje zadanie - lider bezzwłocznie powinien poinformować o tym system.

Parę zasad, którymi kieruje się system:
1. Jeśli lider party jest przy jakimś bosie, którego trzeba wyeliminować - najprawdopodobniej jego party zostanie wybrane do zabicia tego bosa.
2. Do eliminacji celu wytypowane są zawsze tylko max 2 teamy (chyba, że nie ma już innych zadań to wtedy może być ich więcej).
3. Po eliminacji celu system sprawdzi czy inne party nie potrzebuje pomocy w zabiciu (czyli czy są 2 party czy tylko 1).


Jak już pisałem system nie jest doskonały i zawiera błędy, które proszę reportować Duży uśmiech

Mam nadzieję, że dzięki temu narzędziu kolejna próba Tieru 3 się powiedzie Duży uśmiech

Pozdr,
Valker
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 06:20
Post: #2
RE: Guild Bounty
Brak mi słów : o.
Mam nadzieje że pozostałe misje nie będą wymagały twojego nakładu pracy w ogranizacje i tworzenie innych narzędzi.
To cudo może być, i pewnie będzie sporym ułatwieniem. Chce już to przetestować ;D.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 09:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2013 09:31 przez Shivar.)
Post: #3
RE: Guild Bounty
(04-03-2013 06:20)Rudy napisał(a):  Brak mi słów : o.
Coś pięknego. Radzę się wszystkim z tym zapoznać. Kawał kolejnej świetnej roboty Valkerze!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 09:48
Post: #4
RE: Guild Bounty
Genialna robota, dzięki temu nie będzie (chyba) takiego chaosu jaki mogliśmy odczuć wczoraj. Świetna robota Uśmiech
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 10:40
Post: #5
RE: Guild Bounty
Mi wczoraj niestety nie było dane nawet ponieść tej porażki, ale jeżeli masz pomysł, który brzmi sensownie i jest wykonalny dla większości, więc nie powinno być w przyszłości więcej problemów. Chodzi tylko o to żeby się ludzie zapoznali. Dobra robota Uśmiech)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 11:05
Post: #6
RE: Guild Bounty
Zachęcam wszystkich oficerów (i liderów xD) do potestowania narzędzia. W każdym momencie można je zresetować. A przy okazji może odnajdzie się niepoznane bugi Duży uśmiech

Parę założeń:
- każde party powinno mieć przydzielone zadanie - jeśli któreś nie ma to jest to bug i należy mnie powiadomić (przyda mi się informacja o: ilości party, ilości wybranych bosów, ile z tych bosów było odnalezionych, a ile nie)
- każde party powinno mieć co najmniej raz zadanie eliminacji - jeśli nie ma - kontakt plx Uśmiech

Do testowania najlepiej wziąć parę osób i sprawdzić różne (nawet najdziwniejsze) warianty Uśmiech
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 14:27
Post: #7
RE: Guild Bounty
Łał

Tę pszczółkę, którą tu widzicie zowią Mają.
Wszyscy Maję znają i kochają. Serce
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 14:29
Post: #8
RE: Guild Bounty
Świetna robota! Chciałem się zabrać, za napisanie słownego poradnika do guild bounty, ale to narzędzie jest od niego o niebo lepsze. Dzięki Valker
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 18:05
Post: #9
RE: Guild Bounty
Jak zwykle kawał dobrej roboty ze strony Valkera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2013, 10:37
Post: #10
RE: Guild Bounty
Działa super. Kawał świetnej roboty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości